Індонезія


Індонезія - головне місце тяжіння європейської еліти. Тисячі островів Індонезії величезним каскадом розкинулися біля самого екватора, від Малайзії до Австралії. Найбільші з них - Ява, Суматра, Калімантан і західна частина Нової Гвінеї. Є зовсім крихітні - на них ледве вмістяться гайок кокосових пальм та кілька рибальських хатин, а деякі острови зовсім безлюдні. Індонезія - країна, яка зібрала на своїй території різні національності: тут проживають індонезійці, китайці та індуси.

Індонезія полонить Вас своїм колоритом: барвисті обряди та ритуали, дух містики і таємниці, що витає в повітрі, величезна кількість квітів, пряні запахи - все це створює дивовижну, ні на що не схожу атмосферу. Незважаючи на це загальне враження, кожен з островів Індонезії по-своєму незвичайний і цікавий.

Столиця Індонезії.

Джакарта. У Джакарті проживає 6 млн. 504 тис. чоловік. Джакарта знаходиться на Західній Яві, найбільшому острові країни.

 

Офіційний статус.

Президентська республіка. Глава держави - президент, що обирається строком на 5 років.

 

Час.

Різниця в часі з Києвом: плюс 5 годин на літній період, плюс 6 годин у зимовий період для Джакарти/Денпасара.

 

Мова.

Офіційною мовою країни є індонезійська мова. На архіпелазі говорять на 583 мовах і діалектах. Знаючи англійську мову, можна вільно спілкуватися з більшістю населення.

 

Валюта Індонезії.

Індонезійські рупії. 1 долар США приблизно дорівнює 9.021.44 рупій.

 

Клімат.

Острів Балі. Клімат - тропічний, вологий. На о. Балі можна виділити два сезони: з травня по вересень стоїть досить суха погода, з жовтня по квітень - "вологий" сезон (короткочасні дощі, максимум 1-2 години, потім знову сонце). Квітень і жовтень на о. Балі - найбільш непередбачені місяці через зміну мусонів. Середньорічна температура повітря на о. Балі - 26-28°C, води - 24-26°C.

Острів Бинтан. Клімат - екваторіальний, температура повітря цілий рік 25-28°С. Сприятливий сезон з погляду вологості й кількості сонячних днів - з березня по кінець листопада. Період з кінця листопада по березень вважається вітряним, що ідеально підходить для аматорів віндсерфінга, але у цей час також сонячно й пекуче.

 

Чайові.

Офіційно давати чайові не можна - влада проти. Але це тільки на словах. Цілком можливо залишити на чай 10% від вартості замовлення.

 

Напруга.

Напруга в мережі - 220 Вт.

 

Одяг.

Для повсякденного відпочинку найкраще підходить легкий одяг з натуральних матеріалів, в особливо жаркі дні рекомендується надягати головні убори. Для відвідування храмів і релігійних церемоній потрібна відповідний одяг - шорти для подібних заходів не підходять.

 

 

Транспорт.

Автобуси й маршрутні таксі щодня пересуваються (у межах одного острова) за чітким розкладом. Таксі є один із самих популярних видів пересування. При посадці в машину варто обов'язково стежити за включенням лічильника і його показниками. За проїзд найкраще розплачуватися індонезійськими рупіями. Оренда автомобілів на Балі не популярна у наших туристів, оскільки рух на острові лівосторонній. Краще орендувати машину з гідом.

 

Телефонний зв'язок.

У готелях тарифи на міжнародні телефонні переговори дуже високі, тому вигідніше дзвонити з вуличних телефонних автоматів. Телефонну картку можна придбати в супермаркетах, поштових відділення й газетних кіосках.

 

Віза до Індонезії.

Республіка Індонезія - візова країна для громадян України й СНД. Вартість нетермінової одноразової візи  - USD 40 (строк оформлення - 5 робочих днів). Віза починає діяти з моменту в'їзду в країну, коридор становить 90 днів. Необхідні документи для одержання візи:

·        оригінал закордонного паспорту, термін дії якого закінчується не менш, ніж за шість місяців до моменту в'їзду в країну;

·        заповнена й підписана анкета;

·        авіаквиток (туди - назад) або заброньований авіапереліт;

·        2 фото розміром 3x4

Для дітей: необхідні такі ж документи, як і для дорослого. Діти оплачують консульський збір незалежно від того, вписані вони в паспорт чи ні.

 

Митні правила.

При в'їзді в країну заповнюється митна декларація. Дозволено безмитне ввезення: сигарет - 600 штук, спиртних напоїв - 2 л, продуктів харчування.

Заборонено ввіз: наркотиків, друкованих видань китайською мовою, китайських ліків. Товарні партії радіоапаратури обкладають митом. Заборонено вивіз рідких тварин і птахів, занесених у Червону Книгу, а також їхніх опудал. Ввіз і вивіз іноземної валюти не обмежений, ввіз і вивіз національної валюти - не більше 50000 рупій (декларація національної валюти обов'язкова).

 

Авіапереліт до Індонезії.

На сьогоднішній день в Індонезію немає чартерних рейсів з України. Найбільш зручні (по стикуваннях) рейси здійснюються через країни Південно-Східної Азії.






Тур: Балі+Сингапур